O programie

SUMMIT READY czyli Gotowy na Szczyt

o programie
  • Celem Programu jest wszechstronne wyszkolenie i przygotowanie uczestników do samodzielnej działalności wysokogórskiej. 
  • Dzięki Programowi zbudujesz swoje doświadczenie oraz nabędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności na indywidualnej ścieżce rozwoju górskiego.
  • W efekcie zwiększysz swoje bezpieczeństwo na wyprawach i szansę sukcesu w postaci wejścia na szczyt oraz bezpiecznego powrotu. 
  • Uczestnicząc w Programie przygotujesz się właściwie do pokonywania trudności w szerokiej skali - od turystyki, przez wspinaczkę skałkową i górską, do alpinizmu i himalaizmu. 
Wyprawa na Denali SUMMIT READY

Cele i cechy programu

Program SUMMIT READY poprowadzi Cię na ścieżce rozwoju w kierunku realizacji Twoich górskich marzeń i planów.
Chronologia
Program zakłada wieloletnie budowanie doświadczenia i systematyczny rozwój, metodycznie zaprogramowany w określonych ramach czasowych.
Hierarchiczność
Szkolenia tworzą logiczną całość programową i niektóre z nich wymagają wcześniejszego zaliczenia innych modułów (są kontynuacją określonych kursów).
Kompleksowość
Program przygotowuje we wszystkich niezbędnych aspektach, do samodzielnej działalności wysokogórskiej.  Zakłada udział w kursach, obozach i wyprawach.
Komplementarność
Poszczególne elementy programu wzajemnie się uzupełniają, tworząc spójną całość. Oprócz kursów i szkoleń, elementami programu są obozy szkoleniowe, unifikacje, wyprawy oraz nadzór i opieka instruktorska 
Indywidualizacja
Podstawą skuteczności programu jest przygotowanie Indywidualnej Ścieżki Rozwoju Górskiego (IŚRG) dla każdego adepta SUMMIT READY.  Przygotowujemy ją dla każdego uczestnika z osobna.
Certyfikacja
Odbycie szkoleń i zbudowanie niezbędnego doświadczenia wypełnia wymagania stawiane dla udziału w wyprawie na dany szczyt. Spełnienie tych wymogów potwierdzamy nadaniem Certyfikatu na Szczyt

ŚCIEŻKA ROZWOJU GÓRSKIEGO

System szkolenia uczestników programu SUMMIT READY realizujemy w oparciu o schemat Ścieżki Rozwoju Górskiego (ŚRG). Zakłada on systematyczny rozwój techniczny i budowanie doświadczenia górskiego pod okiem kierownika programu i instruktorów.

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące uczestnictwa w programie 
SUMMIT READY
Program SUMMIT READY skupia osoby, które chcą rozwijać swoje górskie umiejętności i wiedzę oraz budować swoje doświadczenie pod okiem doświadczonych instruktorów.
Uczestnikiem może być każda osoba, która zgłosi chęć przystąpienia do programu poprzez wypełnienie ankiety kwalifikacyjnej SUMMIT READY.
W SUMMIT READY tworzymy społeczność, której członkowie wspólnie dążą do realizacji swoich górskich, celów, planów i marzeń. Aktywne członkostwo w programie polega na udziale w zalecanych szkoleniach, obozach i wyprawach, które ułożone są w postaci autorskiego programu szkoleniowego w oparciu o Ścieżkę Rozwoju Górskiego SUMMIT READY.
Po wypełnieniu ankiety kwalifikacyjnej, dostajesz od nasz maila z informacjami szczegółowymi o programie, schematem Ścieżki Rozwoju Górskiego i propozycją udziału w szkoleniach.
Po udziale w pierwszych szkoleniach, na których mamy możliwość Cię poznać i ocenić poziom Twoich umiejętności, tworzymy i przedstawiamy Ci Indywidualną Ścieżkę Rozwoju Górskiego. Wyznacza ona kierunki i etapy realizacji Twoich górskich celów.
Sugerujemy Ci udział w odpowiednich dla Ciebie szkoleniach, obozach i wyjazdach szkoleniowo-treningowych. Dla wielu osób jest to wieloletni proces, który umożliwi zdobywanie najwyższych i najtrudniejszych szczytów.
Proponujemy Ci również udział w wyprawach wysokogórskich, które stanowią zarówno kolejne etapy górskiego rozwoju, jak i realizują Twoje górskie plany i marzenia.
Przystąpienie do Programu jest BEZPŁATNE. Uczestnicy płacą jedynie za udział w szkoleniach, obozach i wyjazdach treningowych. Adeptom programu oferujemy zniżki za realizację pełnego pakietu szkoleniowego. W ramach opieki instruktorskiej oferujemy uczestnikom bezpłatną konsultację przy zakupie sprzętu i odzieży oraz w innych kwestiach związanych z aktywnością górską, które są uzupełnieniem szkoleń.
Warunkiem przystąpienia do programu jest przesłanie nam ANKIETY KWALIFIKACYJNEJ z informacjami o Twoim doświadczeniu górskim i planach na przyszłość. Po otrzymaniu wypełnionego formularza, skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów związanych z Twoim uczestnictwem w programie. Link do ankiety znajdziesz w poniżej.
Grossglockner, Summit Ready
zostań adeptem summit ready

Jak dołączyć do programu?

  • Warunkiem przystąpienia do programu jest przesłanie nam ANKIETY z informacjami o Twoim doświadczeniu górskim i planach na przyszłość. 
  • Jeżeli chcesz przystąpić do programu już teraz, kliknij poniższy przycisk, aby wypełnić ankietę kwalifikacyjną. 
  • Po otrzymaniu wypełnionego formularza, skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia szczegółów związanych z Twoim uczestnictwem w programie.
Szukaj